Formuła wyjazdu

Wyprawa ma charakter objazdowy. Codziennie śpimy w innym miejscu i przemieszczamy się zaplanowaną trasą. Modyfikacja którą proponujemy polega na tym, że trzymając się wyznaczonego planu nie rezerwujemy miejsc noclegowych ” z góry”. Takie rozwiązanie daje możliwość spokojniejszego spędzania urlopu. Nie musimy przejeżdżać założonego odcinka trasy, czasem pokonamy więcej a czasami mniej kilometrów i późnym popołudniem każdego dnia planujemy nocleg. Z doświadczenia wiemy, że daje to bardzo duży komfort podróżowania. W dobie internetu rezerwacja noclegu w kameralnych Grupach nie stanowi nigdy problemu. Możemy zaproponować Państwu zarówno model wycieczki w którym wszystko wieziemy ze sobą sami jak i asystę busa. To już ustalimy przy konkretnym planowaniu – zrobimy tak jak tego oczekujecie. Przewodnikiem jest Tomasz, mieszkający na stałe w Hiszpanii, którego zadaniem jest dopilnowanie, by wyjazd i Andaluzja na długo zapadły Wam w pamięci. 

Dokładamy wszelkich starań, abyście mogli jak najlepiej wykorzystać spedzony tu czas.

Andaluzja

Andaluzja to kraina plantacji oliwek, cytrusów, wspaniałych masywów górskich, białych miast i ojczyzna Flamenco. Ukształtowanie terenu to na zmianę pasma górskie i doliny co stwarza tę krainę motocyklowym rajem. Znajduje się tu pasmo górskie Sierra Nevada ( Gór śnieżnych )  z najwyższym szczytem kontynentalnej Hiszpanii Pico de Veleta i do niedawna najwyższą drogą Europy. Graniczy od zachodu z Portugalią a na południu z Oceanem Atlantyckim i morzem Śródziemnym. Kraina o bardzo bogatej kulturze i historii i niezliczoną ilością zabytków. Klimat Andaluzji jest bardzo ciepły, łagodny i sprzyjający podróżom motocyklowym. Cechą charakterystyczną tego regionu są bardzo przyjacielsko nastawieni ludzie i atmosfera wiecznej zabawy. Wszystko to powoduje że Andaluzja jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów Hiszpanii.

Główne atrakcje, które zobaczymy podczas wyjazdu:

 • Tysiące zapierających dech w piersi widoków i wielokrotnie więcej zakrętów.
 • Panoramę Malagi z punktu widokowego nieopodal średniowiecznego zespołu pałacowego Alcazaby.
 • Skałę Gibraltarską i ulicę w Gibraltarze żywcem jak z Londynu ( będzie tylko cieplej ).
 • Mekkę suringowców Tarrifę gdzie Morze Śródziemne styka się z Oceanem i gdzie najbliżej nam będzie do Afryki.
 • Kadyks – jedno z najstarszych miast Europy.
 • Miasto niespodziankę gdzie czas się zatrzymał i mieszkańcy jeżdżą do pracy konno po piaszczystych ulicach.
 • Sewillę – stolicę regionu i jaj słynny Plac Hiszpański.
 • Kordobę z wielkim meczetem Mezquitą
 • Park Narodowy Sierra de Segura
 • Granadę z najchętniej odwiedzanym zabytkiem Europy Alhambrą
 • Miasto w skałach Setenil de las Bodegas
 • Rondę – miasto przecięte głębokim wąwozem, którego części są połączone mostem o wysokości 98 metrów
 • Fantastyczną Caminito del Rey – drogę Króla z przymocowanymi do skał kładkami którymi kiedyś transportowano materiały budowlane przeznaczone na budowę tam.

Harmonogram dnia

Dni wycieczkowe zaczynamy śniadaniem około 8.30 – 9.30 w wybranym przez nas hotelu, skąd wyruszamy zgodnie zaplanowaną trasą. Codziennie w okolicach godziny 15 w zależności od ilości przejechanych kilometrów i naszego samopoczucia ustalamy nocleg. Średni dystans dzienny to około 300 kilometrów. Po drodze będziemy się stołować w upatrzonych i podobających się nam restauracjach lub przydrożnych barach. W naszych wyprawach bdamy o atmosferę kameralnych grup i zgranego zespołu. Opisy tras znajdziecie Państwo poniżej.

Czas : 7-9 dni ( w zależności od Waszego czasu )
Dystans : około 1900 km

W zależności od potrzeb czasowych i Państwa oczekiwań wycieczkę można skrócić lub wydłużyć rezygnując lub dodając punkty – to wszystko jest do ustalenia. Kontakt do nas jest TUTAJ.

Poniżej bardziej szczegółowy plan poszczególnych dni. Bardzo dobre połączenia z Malagą oferują tanie linie Ryanair z Warszawy – Modlin, Krakowa i Wrocławia co daje możliwość skorzystania z weekendu  lub Wizzair z Warszawy z lotniska Chopina co również umożliwia skorzystanie z weekendu.

START

Przylot do Malagi
Ramowy plan : tego dnia kwaterujemy się w hotelu niedaleko lotniska, ten hotel będzie naszą bazą do której wrócimy. Po odpoczynku odbierzecie motocykle i zaczniemy wstępne pakowanie, żeby następnego dnia móc wyruszyć w drogę. Następnie udamy się do Malagi ( pojedziemy samochodem ) zwiedzimy starówkę i wrócimy wieczorem ( może będziecie mieli chęć na wieczorek zapoznawczy ;-)) ?.

Dzień 1

Start po śniadaniu z hotelu w Maladze
Kończymy w Kadyksie, w wybranym hotelu

Atrakcje: Przejedziemy koło Alcazaby, średniowiecznego zespołu pałacowego i z tarasu widokowego zobaczymy panoramę Malagii, dalej wzdłóż wybrzeża  na Gibraltar. Wjedziemy kolejką na skałę Gibraltarską ( dla chętnych droga piesza 🙂 ). Dalej przez mekkę wind i kite sufringowców Tarifę skąd najbliżej nam będzie do Afryki ( góry Atlas zazwyczaj są widoczne ) do Kadyksu, jednego z najstarszych miast Europy.

Dystans 330 km
Czas około 6,5 godziny

Dzień 2

Start po śniadaniu z hotelu w Kadyksie
Kończymy w Sewilli stolicy Andaluzji, w wybranym hotelu

Atrakcje: wyjazd z Kadyksu pięknym mostem i dalej przejazd do miejscowości niespodzianki :-), w której zatrzymał się czas, nawet nie ma asfaltu. Mieszkańcy żyją normalnie, ale do pracy często jeżdżą konno !!! . W miasteczku znajduje się główny plac rodem z westernu i Sanktuarium Matki Bożej gdzie co roku odbywa się największa pielgrzymka w Andaluzji ( na szczęście w maju ). Skończymy dzień w Sewilli. Na zwiedzanie tego miasta potrzeba jakieś 3 dni więc podjedziemy na mega spektakularny Plac hiszpański – cały w kafelkach – coś pięknego. Wieczorem możemy spróbować pozwiedzać miasto.

Dystans 340 km
Czas około 7 godzin
 

Dzień 3

Start po śniadaniu z hotelu w Sewilli
Kończymy w Cazorli, uroczym górskim mieście, w wybranym hotelu

Atrakcje: Pojedziemy przez Kordobę która z moich obserwacji jest taką małą Sewillą znacznie łatwiejszą do ogarnięcia. Koniecznie musimy przystanąć ( bo niekoniecznie zwiedzać ) przy Mezquita, czyli meczecie z VIII wieku !!!. Skończymy w Cazorla uroczym górskim miasteczku na skraju parku narodowego Sierra de Segura.

Dystans 350 km
Czas około 7 godzin

Dzień 4

Start po śniadaniu z hotelu w Cazorli
Kończymy w Granadzie, w wybranym hotelu

Atrakcje: Wyruszymy przez środkową Hiszpanię i przetniemy pasmo górskie Sierra Nevada. Ruszymy do Granady południową stroną tego pasma – moim zdaniem najbardziej malowniczą drogą A-348. Dojazd do Granady i zwiedzanie miasta ( zamówimy sobie tuk tuki ) , lub wjedziemy najwyżej jak można ( 2515 metrów npm. ), w zależności od pogody.

Dystans 330 km
Czas około 6,5 godziny

Dzień 5

Start po śniadaniu z hotelu w Granadzie
Kończymy w Rondzie, w wybranym hotelu

Atrakcje: Po wizycie w najczęściej odwiedzanym zabytku w Europie Alhambrze pojedziemy do miasta w skałach Setenil de las Bodegas i do Rondy. Ronda jest przecięta głębokim wąwozem a mosty dzielące obie strony ( nowy i stary ) są mega fotogeniczne. Myślę, że wieczorny spacer po tym miasteczku też będziemy miło wspominać.

Dystans 240 km
Czas około 3,5 godziny + 3 godziny zwiedzanie Alhambry


Dzień 6

Start po śniadaniu z hotelu w Rondzie
Kończymy w Maladze, w hotelu w którym zaczęliśmy wycieczkę

Atrakcje: obowiązkowo Droga Króla ( Caminito del Rey ) – spacer kładkami przymocowanymi do skał – coś niesamowitego. Drogą tą transportowano materiały do budowy tam.  Drogą tą przeszedł kiedyś sam Król Hiszpanii i stąd ta nazwa. Przejście tą drogą zajmie nam około 4 godzin ( nie samego wędrowania oczywiście ale wszystkiego razem ). Dojazd do Malagi i dla chetnych spacer po mieście lub/i wieczorek pożegnalny 😉

Dystans 120 km
Czas około 2,5 godziny + 3,5 godziny droga Caminito del Rey


Dzień 7

Start ale tym razem nie motocyklem a samolotem…
Wylot z Malagi i powrót do Polski, do zobaczenia na następnej wyprawie 🙂

Wariant II przewiduje wydłużenie wyprawy do 9 dni

Trasa będzie przebiegała w zasadzie tą samą drogą, ale pozwoli nam na zmniejszenie tempa, zwiedzanie bardziej „ slow motion” oraz dodanie kilku miejsc takich jak:

 • Cabo de Gata ( Koci przylądek uważany za jedno z najdzikszych miejsc w Europie )
 • Nerja ( wspaniałe skały i jaskinie z największą kolumną stalagmitową na świecie )
 • miejscowości u stóp pasma górskiego Sierra Nevada

 

 

Pracujemy cały rok, nie musicie dopasowywać się do terminów – to my dopasujemy terminy dla Was. Skontaktuj się z nami i umów się na odpowiadający Tobie termin