Czym jeździmy?

Nasza flota składa się z następujących motocykli:

BMW GS 1250 Rally, moc 136 KM, dwucylindrowy, układ boxer, wszystkomający motocykl ( podgrzewane manetki, 4 mapy zapłonu, elektronicznie regulowane zawieszenie, komputer pokładowy, kolorowy wyświetlacz LCD, możliwość regulacji wysokości siodła, amortyzator skrętu  ) uniwersalny i komfortowy, na długie trasy i spokojne zwiedzanie.

Yamaha Tracer 900, moc 115KM, trzycylindrowy, 3 mapy zapłonu, uniwersalny motocykl do szybkiej turystyki jak i do spokojnego zwiedzania

Yamaha – Tracer 700, moc 75KM, dwucylindrowy, znakomity do pokonywania zakrętów, mniejszy brat Tracera 900, z bardzo elastycznym silnikiem

Yamaha Tenere 700, moc 75KM, dwucylindrowy, motocykl nieco wyższy klasy soft enduro ( w rękach niektórych jeźdźców hard enduro 🙂 ), uniwersalny, z bardzo elastycznym silnikiem

Yamaha MT09, moc 115KM, trzycylindrowy, 3 mapy zapłonu, motocykl idealny na zakręty, ale też dzięki zamontowanej owiewce dający radę w dłuższych trasach

BMW GS 1200, moc 135 KM, dwucylindrowy, układ boxer, wszystkomający motocykl ( podgrzewane manetki, 4 mapy zapłonu, elektronicznie regulowane zawieszenie, komputer pokładowy) uniwersalny na długie trasy i spokojne zwiedzanie, motocykl oryginalnie obniżony żeby wszyscy mogli cieszyć się jego użytkowaniem

Honda VFR1200 X DTC ( automatyczna skrzynia biegów ), moc 129 KM, czterocylindrowy, bogato wyposarzony z wysoką szybą chroniącą przed wiatrem w dłuższych trasach, bardzo wygodny i bardzo stabilny.

 

Łącznie do dyspozycji naszych gości jest 9 motocykli. Wszystkie pojazdy są wyposażone w gmole, kufry centralne oraz uchwyty na telefony z ładowarką. Podczas pobytu można codziennie zmieniać testowany motocykl, do czego zachęcamy.

Transfery lotniskowe

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko w Alicante, Walencji, Porto ( Portugalia ), Maladze ( Andaluzja ) i Marsylii ( Korsyka ) .

Kaucja za motocykle

Przed pierwszym wyjazdem konieczne jest wpłacenie kaucji zwrotnej w wysokości 700 euro od motocykla Yamaha lub 1000 euro w przypadku BMW i Honda. Kaucja będzie rozliczana najszybciej jak to możliwe, najczęściej ostatniego dnia, jednak nie później niż 7 dni po zakończeniu wyjazdu. Można ją wpłacić gotówką na miejscu lub przelewem. W przypadku uszkodzeń motocykla z winy kierującego, potrącamy z kaucji wartości odpowiadające cenie uszkodzonych części w taki sposób, by przywrócić motocykl do stanu sprzed wypożyczenia. Części wyceniamy u hiszpańskiego dealera Yamaha, BMW lub Hondy.

Jak przebiega rezerwacja? Co należy zrobić później?

Najpierw należy wybrać dogodny dla siebie termin przyjazdu. Następnie skontaktować się z naszym przewodnikiem Tomaszem, który jest organizatorem wycieczek MoToTours pod numerem telefonu +48 600 333 317 lub mailowo tomasz@mototours.pl. W ten sposób dokonuje się wstępnej rezerwacji.

Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim własną i kompletną odzież motocyklową. Pogoda może się różnić w zależności od terminu przyjazdu, ale na ogół temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 17 stopni, a opady deszczu zdarzają się rzadko. W przypadku wycieczek z przewodnikiem żadna nawigacja nie jest potrzebna, motocykle mają uchwyty na telefony i gniazda do ładowania. Bardziej polecamy zabranie ze sobą aparatu fotograficznego, kamery z dużą kartą pamięci, by móc wymieniać się materiałami z innymi.

Ilu uczestników potrzeba by wycieczka z MOTOTOURS się odbyła?

Wystarczy dwóch (wyjazd stacjonarny). Jesteśmy w Hiszpanii przez cały rok, co wiąże się z dwoma rzeczami. Pierwszą jest to, że można do nas dojechać w dowolnie wybranym terminie. Drugą, że pełen program MoToTours realizujemy niezależnie od tego, ile osób gościmy.

Dla tras objazdowych niezbędna jest grupa minimum pięciu kierowców

Pamiętajcie, jesteśmy dla WAS i dostosowujemy się do Waszych potrzeb.

Jak wygląda zakwaterowanie?

WYJAZD STACJONARNY

Naszych Gości kwaterujemy w dobrej klasy hotelu Port Europa znajdującym się w Calpe ( lub innym o podobnym standardzie ). Hotel ten oferuje wszelkie atrakcje, posiada basen i restaurację. Położony jest 150 metrów od piaszczystej plaży i bardzo blisko od nadmorskiego deptaku, na którym znajduje się mnóstwo restauracji barów i klubów.

Możliwe jest również zakwaterowanie we własnym zakresie, wtedy cena wycieczki jest niższa ( ustalamy to indywidualnie ). Zawsze jeżeli Goście sobie tego życzą pomagamy w znalezieniu miejsc noclegowych ( konieczny jest strzeżony lub zamyakny parking )

TRASY OBJAZDOWE

Koncepcja wyprawy obejmuje nocleg każdego dnia w innym miejscu i przemieszczania się zaplanowaną trasą. Nie rezerwujemy miejsc noclegowych ”z góry”. Takie rozwiązanie daje możliwość spokojniejszego spędzania urlopu. Nie musimy przejeżdżać założonego odcinka trasy, czasem pokonamy więcej a czasami mniej kilometrów i późnym popołudniem każdego dnia planujemy nocleg. Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, że daje to bardzo duży komfort podróżowania. W dobie internetu rezerwacja noclegu w kameralnych Grupach nie stanowi nigdy problemu.