Czym jeździmy?

Nasza flota składa się z następujących motocykli:

Yamaha Tracer 900, moc 115KM, trzycylindrowy, 3 mapy zapłonu, uniwersalny motocykl do szybkiej turystyki jak i do spokojnego zwiedzania

Yamaha – Tracer 700, moc 75KM, dwucylindrowy, znakomity do pokonywania zakrętów, mniejszy brat Tracera 900, z bardzo elastycznym silnikiem

Yamaha Tenere 700, moc 75KM, dwucylindrowy, motocykl nieco wyższy klasy soft enduro ( w rękach niektórych jeźdźców hard enduro 🙂 ), uniwersalny, z bardzo elastycznym silnikiem

Yamaha MT09, moc 115KM, trzycylindrowy, 3 mapy zapłonu, motocykl idealny na zakręty, ale też dzięki zamontowanej owiewce dający radę w dłuższych trasach

BMW GS1200, moc 135 KM, dwucylindrowy, układ boxer, wszystkomający motocykl ( podgrzewane manetki, 4 mapy zapłonu, elektronicznie regulowane zawieszenie, komputer pokładowy) uniwersalny na długie trasy i spokojne zwiedzanie, motocykl oryginalnie obniżony żeby wszyscy mogli cieszyć się jego użytkowaniem

Łącznie do dyspozycji naszych gości jest 6 motocykli. Wszystkie pojazdy są wyposażone w gmole, kufry centralne oraz uchwyty na telefony z ładowarką. Podczas pobytu można codziennie zmieniać testowany motocykl, do czego zachęcamy.

Transfery lotniskowe

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko w Alicante, Walencji, Porto ( Portugalia ) i Maladze ( Andaluzja ).

Kaucja za motocykle

Przed pierwszym wyjazdem konieczne jest wpłacenie kaucji zwrotnej w wysokości 700 euro od motocykla Yamaha lub 1000 euro w przypadku BMW. Kaucja będzie rozliczana najszybciej jak to możliwe, najczęściej ostatniego dnia, jednak nie później niż 7 dni po zakończeniu wyjazdu. Można ją wpłacić gotówką na miejscu lub przelewem. W przypadku uszkodzeń motocykla z winy kierującego, potrącamy z kaucji wartości odpowiadające cenie uszkodzonych części w taki sposób, by przywrócić motocykl do stanu sprzed wypożyczenia. Części wyceniamy u hiszpańskiego dealera Yamaha lub BMW.

Jak przebiega rezerwacja? Co należy zrobić później?

Najpierw należy wybrać dogodny dla siebie termin przyjazdu. Następnie skontaktować się z naszym przewodnikiem Tomaszem, który jest organizatorem wycieczek MoToTours pod numerem telefonu +48 600 333 317 lub mailowo tomasz@mototours.pl. W ten sposób dokonuje się wstępnej rezerwacji.

Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim własną i kompletną odzież motocyklową. Pogoda może się różnić w zależności od terminu przyjazdu, ale na ogół temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 17 stopni, a opady deszczu zdarzają się rzadko. W przypadku wycieczek z przewodnikiem żadna nawigacja nie jest potrzebna, motocykle mają uchwyty na telefony i gniazda do ładowania. Bardziej polecamy zabranie ze sobą aparatu fotograficznego, kamery z dużą kartą pamięci, by móc wymieniać się materiałami z innymi.

Ilu uczestników potrzeba by wycieczka z MOTOTOURS się odbyła?

Wystarczy jeden (wyjazd stacjonarny). Jesteśmy w Hiszpanii przez cały rok, co wiąże się z dwoma rzeczami. Pierwszą jest to, że można do nas dojechać w dowolnie wybranym terminie. Drugą, że pełen program MoToTours realizujemy niezależnie od tego, czy gościmy tylko jedną osobę, czy większą grupę.

Dla tras objazdowych niezbędna jest grupa minimum czterech kierowców

Pamiętajcie, jesteśmy dla WAS i dostosowujemy się do Waszych potrzeb.

Jak wygląda zakwaterowanie?

WYJAZD STACJONARNY

Naszych Gości kwaterujemy w dobrej klasy hotelu Port Europa znajdującym się w Calpe. Hotel ten oferuje wszelkie atrakcje, posiada basen i restaurację. Położony jest 150 metrów od piaszczystej plaży i bardzo blisko od nadmorskiego deptaku, na którym znajduje się mnóstwo restauracji barów i klubów.

Możliwe jest również zakwaterowanie we własnym zakresie, wtedy cena wycieczki jest niższa. Zawsze jeżeli Goście sobie tego życzą pomagamy w znalezieniu miejsc noclegowych ( konieczny jest strzeżony lub zamyakny parking )

TRASY OBJAZDOWE

Koncepcja wyprawy obejmuje nocleg każdego dnia w innym miejscu i przemieszczania się zaplanowaną trasą. Nie rezerwujemy miejsc noclegowych ”z góry”. Takie rozwiązanie daje możliwość spokojniejszego spędzania urlopu. Nie musimy przejeżdżać założonego odcinka trasy, czasem pokonamy więcej a czasami mniej kilometrów i późnym popołudniem każdego dnia planujemy nocleg. Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, że daje to bardzo duży komfort podróżowania. W dobie internetu rezerwacja noclegu w kameralnych Grupach nie stanowi nigdy problemu.