Formuła wyjazdu

Wyprawa ma charakter objazdowy. Codziennie śpimy w innym miejscu i przemieszczamy się zaplanowaną trasą. Modyfikacja którą proponujemy polega na tym, że trzymając się wyznaczonego planu nie rezerwujemy miejsc noclegowych ” z góry”. Takie rozwiązanie daje możliwość spokojniejszego spędzania urlopu. Nie musimy przejeżdżać założonego odcinka trasy, czasem pokonamy więcej a czasami mniej kilometrów i późnym popołudniem każdego dnia planujemy nocleg. Z doświadczenia wiemy, że daje to bardzo duży komfort podróżowania. W dobie internetu rezerwacja noclegu w kameralnych Grupach nie stanowi nigdy problemu. Możemy zaproponować Państwu zarówno model wycieczki w którym wszystko wieziemy ze sobą sami jak i asystę busa. To już ustalimy przy konkretnym planowaniu – zrobimy tak jak tego oczekujecie. Przewodnikiem jest Tomasz, mieszkający na stałe w Hiszpanii, którego zadaniem jest dopilnowanie, by wyjazd i Portugalia na długo zapadły Wam w pamięci.

Dokładamy wszelkich starań, abyście mogli jak najlepiej wykorzystać spedzony tu czas.

Portugalia

Jest najdalej na zachód wysuniętym krajem Europy. Graniczy z Hiszpanią od wschodu, a od zachodu i południa z Oceanem Atlantyckim. Jest to wspaniały kraj o bardzo różnorodnym krajobrazie i rzeźbie terenu. Na północy rozciągają się dzikie obszary górskie i rezerwaty przyrody, w środkowej części wspaniałe góry Gwiaździste i miasta o wspaniałej kuturze i historii po fenomenalne pod względem widokowym klifowe wybrzeże południa. Również o Portugalii jak i o wybrzeżu Costa Blanca jak i o Andaluzji można powiedzieć, że są motocyklowym rajem. Stąd wybrane dla Was kierunki :-). Wycieczka prowadzi przez najciekawsze przyrodniczo krajobrazowe i kulturowo miejsca Portugalii. Robimy „ ósemkę „ odwiedzając najciekawsze moim zdaniem miejsca tego kraju, plan jest ułożony tak żeby w tym czasie zobaczyć jak najwięcej, ale jednocześnie nie zajeździć się bo chyba nie o to chodzi 🙂

Główne atrakcje, które zobaczymy podczas wyjazdu:

  • Tysiące zapierających dech w piersi widoków i wielokrotnie więcej zakrętów.
  • Porto gdzie zaczynamy i kończymy wycieczką –  cudowne miasto, które przecina Złota rzeka.
  • Słynna droga N222 wijąca się wzdłuż rzeki Duero – trasa uważana za najlepszą drogową trasę Europy ( stosunek zakrętów do prostych )
  • Góry Gwiaździste, z najwyższym szczytem Portugalii Torre, to po prostu trzeba zobaczyć
  • Coimbra miasto uniweryteckie z biblioteką Joanina inspiracja do scenografii Harrego Pottera
  • Wybrzeże Atlantyku od Nazarre gdzie zanotowano fale na świecie poprzez Cabo da Roca najdalej na zachód wysynięte miejsce w kontynentalnej Europie po twierdzę Sagres i przylądek Świętego Wincentego.
  • Sintrę bardzo bogate miasto z kolorowymi zamkami i domami i Lizbonę stolicę Portugalii z jednym z najdłuższych mostów w Europie
  • Klify południowej Portugali które obejżymy z łodzi
  • Historyczny most w Alcanarze gdzie kiedyś przebiegała granica Porugalsko – Hiszpańska
  • Najbardziej Portugalską z Portugalskich miejscowości …. niespodzianka

Harmonogram dnia

Dni wycieczkowe zaczynamy śniadaniem około 8.30 – 9.30 w wybranym przez nas hotelu, skąd wyruszamy zgodnie zaplanowaną trasą. Codziennie w okolicach godziny 15 w zależności od ilości przejechanych kilometrów i naszego samopoczucia ustalamy nocleg. Średni dystans dzienny to około 300 kilometrów z jednym dniem odpoczynku na pływanie łodziami w klifach południowej Porugalii. Po drodze będziemy się stołować w upatrzonych i podobających się nam restauracjach lub przydrożnych barach. W naszych wyprawach bdamy o atmosferę kameralnych grup i zgranego zespołu. Opisy tras znajdziecie Państwo poniżej.

Czas : 10 dni ( w tym jeden dzień przerwy )
Dystans : około 2250 km

Przedstawiony plan to wycieczka najdłuższa i najobszerniejsza. W zależności od potrzeb czasowych i Państwa oczekiwań wycieczkę można skrócić rezygnując z niektórych punktów – to wszystko jest do ustalenia. Kontakt do nas jest TUTAJ.

Poniżej bardziej szczegółowy plan poszczególnych dni. Bardzo dobre połączenia z Porto oferują tanie linie Ryanair z Warszawy – Modlin i Krakowa co daje możliwość skorzystania z weekendu  lub Wizzair z Warszawy z lotniska Chopina co również umożliwia skorzystanie z weekendu.

START

Przylot do Porto
Ramowy plan : tego dnia kwaterujemy się w hotelu niedaleko lotniska ( Hotel Park Hotel Porto Aeroporto ), ten hotel będzie naszą bazą do której wrócimy .Po odpoczynku udamy się do Porto na zwiedzanie ( pojedziemy samochodem ) i wrócimy wieczorem. Jako miłośnicy motoryzacji możemy objechać najciekawsze miejsca elektrycznym tuk tukiem, a potem udać się do dzielnicy Ribeira gdzie życie toczy się według starych zasad – nieśpiesznie. Tam zjemy słynną Franceshinę i popijemy Porto. Możliwa też wycieczka do najstarszej winnicy w Porto i zwiedzanie tego wspaniałego miasta z zawodowym Przewodnikiem.

 

 

Dzień 1

Start po śniadaniu z hotelu Park Hotel Porto Aeroporto
Kończymy w Longroiva niedaleko źródeł rzeki Duero, w wybranym hotelu

Atrakcje : przejazd przez most z widokiem na dzielnicę Ribeira i dalej legendarną uważaną za najlepszą na świecie !!! drogę motocyklową N222 ( ze względu na widoki, jakość asfaltu i stosunek czasu spędzonego na prostej i w zakręcie : 10 do 1 ), będziemy jechać wzdłuż rzeki Duero z pięknymi widokami na winnice i niekończące się pola uprawy winorośli.

Dystans 230 km
Czas około 6 godzin

 

 

Dzień 2

Start po śniadaniu z hotelu w Longroiva
Kończymy w Coimbrze miedzy Górami Gwiaździstymi a Oceanem, w wybranym hotelu

Atrakcje: przejazd przez cudowne Góry Gwiaździste, Serra da Estrela, wjedziemy na najwyższy szczyt Portugalii Torre o wysokości 1993 metrów ( proszę ubrać się cieplej – najlepiej na cebulę), będzie mnóstwo zakrętów i piękne widoki :-).

Dystans 230 km
Czas około 6 godzin

 

Dzień 3

Start po śniadaniu z hotelu w Coimbrze
Kończymy w Nazare mieście surferów, w wybranym hotelu

Atrakcje: Pojedziemy przez kręte drogi centralnej części Portugalii do miasta nuki Coimbry. Jest tam najsłynniejszy w kraju uniwersytet ze wspaniałą biblioteką. Jeżeli zdążymy to spróbujemy ją odwiedzić, jeżeli nie to na pewno pospacerujemy w okolicach Uniwersytetu. Następnie kierujemy się do Atlantyku i dalej wybrzeżem do Nazarre gdzie pobito rekord Guinessa w surfowaniu po najwyższej fali, która miała prawie 25 metrów.

Dystans 280 km
Czas około 7 godzin

 

Dzień 4

Start po śniadaniu z hotelu w Nazare
Kończymy w Sintrze, w wybranym hotelu

Atrakcje: z Nazare pojedziemy na mega malowniczy cypel z miejscowością Peniche. Na cyplu są piękne, wysokie klify. Potem dalej wybrzeżem przez Cabo da Rocca – najdalej wysunięte na zachód miejsce w kontynentalnej Europie później przez plaże w Ericeira do Sintry, która przez wielu jest uważana za najpiękniejsze miasto Portugalii. W planach jest wieczorne zwiedzanie.

Dystans 170 km
Czas około 4 godzin

 

Dzień 5

Start po śniadaniu z hotelu w Sintrze
Kończymy w Portimao na połdniowym wybrzeżu Portugalii, w wybranym hotelu ( 2 noce )

Atrakcje : przejazd przez Lizbonę i przystanek na placu do Comercio potem przejazd jednym z najdłuższych mostów w Europie ( most Vacso da Gama ), dalej wjedziemy na górę przy sanktuarium Cristo Rei – Chrystusa Króla, z 38 metrowym pomnikiem Zbawiciela gdzie pięknie widać całą Lizbonę. Następnie trzeba będzie trochę przyspieszyć i dojechać do twierdzy w Sagres i przylądka Świętego Wincenta.

Dystans: 350 km
Czas około 8 godzin

 

Dzień 6

Start jak się wyśpimy 🙂
Tego dnia będziemy pływać łodziami w jaskiniach i oglądać klifowe wybrzeże Portugalii. Pojedziemy na cudowne plaże niedaleko Portimao. Zobaczymy jaskinie znaną z wygaszacza ekranu Windowsa :-). Będzie to dzień zupełnie inny niż pozostałe. Wycieczka małymi łodziami i to co zobaczymy… myślę że się Wam spodoba. Po pływaniu udamy się miejscowości nieopodal i tam w restauracji która podaje wyłącznie owoce morza ( to samo menu od 40 stu lat – restauracja przechodzi z pokolenia na pokolenie ) zjemy bardzo orginalny posiłek. Zasadą w tej restauracji jest to że trzeba kelnerowi powiedzieć ” stop ” bo inaczej będzie donosił do skutku.

Dzień 7

Start po śniadaniu z hotelu w Portimao
Kończymy w Evora która cała jest starym miastem, w wybranym hotelu

Atrakcje : kierujemy się na północ żeby przejechać przez Park Narodowy Guadiana, dalej przez krainę falującej pszenicy i plantacje wiecznie zielonych dębów korkowych, przez Serpę z wytwórnią znakomitych serów do Evory, gdzie przewidziany jest wieczorny spacer.

Dystans 330 km
Czas około 5 godzin

 

Dzień 8

Start po śniadaniu z hotelu w Evora
Kończymy w Covilha, w wybranym hotelu

Atrakcje : jadąc przez Estemoz znanego z wydobycia marmuru, wjedziemy na chwilę do Hiszpanii, żeby zobaczyć i przejechać przez słynny most z Czasów Cesarstwa Rzymskiego w Alcantarze, następnie udamy się do miasteczka niespodzianki uważanego za najbardziej Portugalskie w Portugalii 🙂 i dalej krętymi drogami do Covilha.

Dystans 330 km
Czas około 6 godzin

 

Dzień 9

Startujemy po śniadaniu z hotelu w Covilha
Kończymy w Porto w znanym nam już Hotel Park Hotel Porto Aeroporto w którym w dalszym ciągu mam nadzieję będzie stał nasz samochód 🙂

Atrakcje : to ostatni dzień jazdy więc musi być dużo zakrętów – i będzie. Przejedziemy fragmentem Gór Gwiaździstych, do Piodao które śmiało może konkurować z naszą niespodzianką – ocenicie. Dalej na północ krainą kontrastów Berias do Porto.

Dystans 250 km
Czas około 5 godzin

Dzień 10

Start ale tym razem nie motocyklem a samolotem…
Wylot z Porto i powrót do Polski, do zobaczenia na następnej wyprawie 🙂

 

Pracujemy cały rok, nie musicie dopasowywać się do terminów – to my dopasujemy terminy dla Was. Skontaktuj się z nami i umów się na odpowiadający Tobie termin